Makkelijker een laadpaal door subsidie voor VvE
15 augustus 2022

Het kabinet wil het makkelijker maken om laadpalen te plaatsen. Daarom kunnen Verenigingen van Eigenaars (VvE’s) vanaf nu met subsidie advies krijgen van een deskundige. Het kabinet werkt daarnaast aan het vereenvoudigen van regels.
Veel mensen willen graag een laadpunt op hun parkeergelegenheid, maar lopen tegen verschillende problemen aan wanneer ze dit met hun VvE willen regelen. Hoe en waar doe je dat bijvoorbeeld in een parkeergarage? Wat is de beste optie en wat is een eerlijke verdeling van de kosten? Hoe kan het veilig, ook in geval van brand? Een goed plan voor de langere termijn maakt daarbij het verschil, en scheelt onnodig uitzoekwerk en kosten voor mensen.
Om VvE’s te helpen met deze keuze, kunnen zij vanaf nu subsidie krijgen voor een advies van een deskundige. Via de SEEH-regeling kunnen zij 75% van de kosten terugkrijgen, met een maximum van € 1.500. In het advies moeten in elk geval de antwoorden op bovenstaande vragen aan de orde komen.
Aanvragen kunnen vanaf januari 2022 worden ingediend, met terugwerkende kracht naar 6 oktober 2021. Staatssecretaris Van Weyenberg trekt hier in totaal € 900.000 voor uit.
Zo’n 1,2 miljoen woningen in Nederland maken deel uit van een VvE, dat is ongeveer 17% van alle woningen.
Naast het bieden van een subsidie werkt het kabinet aan het vereenvoudigen van regelgeving, zodat individuele appartementseigenaren straks makkelijker kunnen besluiten een oplaadpunt aan te leggen op hun eigen privé-parkeervak of op de gemeenschappelijke parkeergelegenheid.
Nu is daar nog een meerderheidsbesluit van de VvE voor nodig. Straks volstaat het indien individuele appartementseigenaren aan de andere VvE-leden melden dat zij een oplaadpunt willen plaatsen, mits aan een aantal voorwaarden wordt voldaan, onder meer op het gebied van de (brand)veiligheid. De beoogde inwerkingtredingsdatum van de wetgeving is voorlopig voorzien met ingang van 1 juli 2023.
Terug naar overzicht
Hypotheeknormen 2023
09 januari 2023
De meeste huishoudens kunnen in 2023 iets meer lenen voor de aanschaf van een woning, als rekenin...Lees meer »Nieuwe functionaliteiten op verbeterjehuis.nl
19 september 2022
Op 3 oktober aanstaande krijgt verbeterjehuis.nl een metamorfose. Met de uitbreiding wordt invull...Lees meer »Meer mensen verhuisden in 2021 uit de Randstad
17 augustus 2022
In 2021 verhuisden opnieuw meer mensen vanuit de Randstad naar een gemeente daarbuiten. Zo zoek...Lees meer »Nieuw model Taxatierapport Woonruimte 2022
15 augustus 2022
Woningtaxateurs werken inmiddels al weer 9 maanden met het nieuwe model taxatierapport woonruimt...Lees meer »Verduurzamingsmaatregelen voor je woning geeft positief effect op gezondheid
15 augustus 2022
Verduurzamingsmaatregelen voor de energietransitie kunnen een positief effect hebben op de gezond...Lees meer »